Logo Gminy Zwierzyn

Budowa remiza OSP w Żółwinie stała się faktem

Ocena 0/5

Budowa remiza OSP w Żółwinie stała się faktem.

 

W dniu 16 grudnia 2022 Wójt Gminy Zwierzyn podpisał umowę z wykonawcą na budowę nowej remizy OSP w Żółwinie. Właśnie ruszyły prace budowlane. Tu gdzie widać fundamenty powstanie  nowoczesna remiza o powierzchni 110mkw, składająca się m.in.,  garażu, pomieszczenia socjalnego, szatni i łazienki. Na budynku zainstalowana będzi instalacje fotowoltaiczna  o mocy 9,0 kW. Zakończenie prac przewidziano na koniec roku 2023.

Ze względu na specyfikę obszaru chronionego dolina rzeki Noteci strażacy – ochotnicy z OSP Żółwin uczestniczą w działaniach przeciwpowodziowych, a w obszarze szeroko rozumianej ochrony ludności ochotnicy z OSP przygotowywani są do ewakuacji ludzi i mienia podczas pożarów, powodzi i innych katastrof będących wynikiem anomalii pogodowych.

Całkowita wartość rozpoczętej inwestycji wynosi 908.805,00 zł na inwestycję pozyskano 600.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i  300.000 zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu „Nowoczesna Remiza”  z możliwością umorzenia części zobowiązania.

448858992_454548357497644_2162078325057880987_n_(002) 

wfosigw_logo_1_(002) 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności