INFORMACJA O REALIZACJI PROJEKTU PARTNERSKIEGO KSOW

22-05-2022

 

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Informacja o realizacji projektu partnerskiego KSOW

 

Projekt realizowany zgodnie z umową nr 10/2022

W dniach 13-15 czerwca 2022 r. Gmina Zwierzyn organizuje we współpracy                                          z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wyjazd studyjny w województwie Zachodniopomorskim  pod tytułem „Wyjazd studyjny i wymiana doświadczeń właścicieli gospodarstw produktów regionalnych w województwie Zachodniopomorskim”.

CEL:

Rozwój przedsiębiorczości nakierowanej na produkcję produktów tradycyjnych lub regionalnych na obszarach wiejskich na terenie gminy Zwierzyn.

Wzrost rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich będzie możliwy dzięki podejmowaniu przez lokalny samorząd, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe działań sprzyjających wspieraniu przenoszenia wiedzy i wprowadzania zmian w rolnictwie. Operacja przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy u producentów i przedstawicieli JST i NGO z terenu Gminy Zwierzyn. Zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać i przenieść na lokalny teren przyczyniając się jednocześnie do podejmowania oryginalnych, innowacyjnych działań służących warunkom w których będzie mógł pojawić się rozwój przedsiębiorczości oraz produkcji dobrej jakości lokalnych produktów tradycyjnych i regionalnych, które wzmocnią markę całego województwa na ogólnopolskim rynku.

Efekty:

1.       Przeprowadzenie wyjazdy studyjnego

2.        Liczba uczestników którzy podniosą swój poziom wiedzy oraz nabędą informacje na temat działalności przedsiębiorstw produkujących produkty regionalne w województwie Zachodniopomorskim (20 osób)

3.       Wizyta będzie okazją ukazania wpływu tradycyjnych i regionalnych produktów żywnościowych na rozwój i atrakcyjność obszarów wiejskich.

 

 

Zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na www.ksow.pl


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Październik
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017