Polsko-Niemiecki Dzień Dziecka 2022 z piracką przygodą! - fotorelacja

23-06-2022

Polsko-Niemiecki Dzień Dziecka 2022 z piracką przygodą!
W niedzielę, 29 maja na stadionie Pioniera w Zwierzynie odbył się Polsko-Niemiecki Dzień Dziecka. Uczestników zabawy i gości z Niemiec powitali: wójt gminy Zwierzyn, Karol Neumann i dyrektor GOK, Marek Popis w asyście tłumacza, pana Horsta Łuczaka. Po powitaniu na scenie – w polsko-niemieckim bloku artystycznym - wystąpiły dzieci i młodzież z sekcji Gminnego Ośrodka Kultury „Jutrzenka” oraz wokaliści z partnerskiej gminy Rehfelde. Najpierw zaprezentowały się dwie grupy taneczne pod kierunkiem instruktorek z Akademii Tańca i Baletu „FRU” z Gorzowa Wlkp. oraz kabaret Chwila-Moment. Po chwili na scenę weszły wokalistki ze studia wokalnego: Aleksandra Hawrot, Ines Pszonak, Zlatoslava Jefremova, Wiktoria Szczepaniak, Natalia Rzepecka i Amelia Rusewicz oraz ich koleżanki z Niemiec.
Później do wspólnej zabawy w piracką przygodę z przeróżnymi animacjami wciągnęła wszystkie dzieci grupa „Klaun, Andzia i Przyjaciele”. Oprócz morskich bitew, konkursów, gier i zabaw z nagrodami, można było robić wielkie bańki mydlane, zagrać gry planszowe XXL, pomalować sobie buźki czy postrzelać z łuku.
Dodatkową atrakcją były przejażdżki motocyklami, którymi przyjechali członkowie Klubu Motocyklowego „Vataha” z Drezdenka”. Motocykliści wozili dzieci odrestaurowanymi m.in. zabytkowymi motocyklami wojskowymi. Dzieci mogły rozkoszować się również pysznymi lodami, goframi, watą cukrową, napojami i kiełbaskami z grilla. Koło Gospodyń „Zwierzynianki” przygotowało dla najmłodszych 300 rurek z kremem! Sporym zainteresowaniem cieszyły się także: dmuchańce i stoisko z zabawkami.
Prezentujemy Wam sporo fotografii z tego wydarzenia. Spójrzcie jak było!
gokzwierzyn.naszgok.pl/n,polsko-niemiecki-dzien-dziecka-2022-z-piracka-przygoda-fotorelacja
Sponsorzy: Magdalena Sankowska – Salon kosmetyczny „Babskie sprawy” (ul. Jasna 16 w Zwierzynie), Waldemar Stefański, Marek Lipiec – Sklep „U sąsiada”, Tadeusz Lis, Józef Drelich, Daniel Halasz, Koło Gospodyń Wiejskich „Zwierzynianki”, Klub Motocyklowy „Vataha” z Drezdenka. GOK dziękuje także: strażakom z OSP Zwierzyn za nieocenioną pomoc techniczną oraz Marioli Działek, Robertowi Stanikowi, Wojciechowi Basińskiemu, Ireneuszowi Chojnackiemu, Markowi Gniewczyńskiemu i Markowi Halaszowi.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współprac Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”, „Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen” 


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Październik
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017