Aktualności Samorząd Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Zwierzynie USŁUGI TRANSPORTOWE Z PROJEKTU DOOR-TO-DOOR Zadania realizowane z budżetu państwa Organizacje pozarządowe Parafie na terenie gminy Galerie POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

RELACJA Z RAJDU ROWEROWEGO ZWIERZYN 2022

08-06-2022

RELACJA Z RAJDU ROWEROWEGO ZWIERZYN 2022
 
  W  sobotę 4 czerwca  odbył się Rajd Rowerowy Zwierzyn 2022 po terenie Gminy Zwierzyn. Impreza przyciągnęła wielu uczestników. Trasa rajdu liczyła ponad 30 km i wiodła po  malowniczych terenach sołectw naszej gminy.
 
Miłośnicy jazdy na rowerze  zebrali się w sobotę godz. 11.00 w ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym PZW nad jeziorem Glinianka w Sarbiewie. Byli wśród nich mieszkańcy gminy Zwierzyn, partnerskiej gminy Rehfelde, oraz uczestnicy z sąsiednich gmin. Po krótkim powitaniu przez Wójta Gminy Zwierzyn Karola Neumana, odprawie i  ubraniu koszulek promujących to wydarzenie rowerzyści ruszyli w trasę. Rajd nie miał charakteru rywalizacji, a jego celem było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu.
 
Eskapada prowadziła przez Górki Noteckie, następnie przez Brzezinkę, w Górecku zatrzymaliśmy się na postój przy przepompowni w celu zapoznania się z ochroną przeciwpowodziową obszaru przy rzece Noteć. Uczestnicy rajdu mieli możliwość  wejścia na teren obiektu zwiedzając pompy i urządzenia do pompowania wody. Następnie malowniczą trasą ruszyliśmy na teren sołectwa Brzezinka i  Górecko. W Gościmcu na Sali wiejskiej czekał na uczestników poczęstunek (chleb ze smalcem i ogórkiem, drożdżówki, owoce). Po przerwie rowerzyści udali się przez miejscowość Górecko do Sarbiewa.  Meta rajdu była w ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym PZW nad jeziorem Glinianka w Sarbiewie, gdzie na uczestników czekał ciepły regenerujący posiłek ( zupa gulaszowa, kiełbaski z grilla, karkówka, sałatki)
 
Podczas pięknej  słonecznej pogody w rajdzie wzięło udział w sumie 100 osób. 
 
Podziękowania  należą się przewodnikowi rajdu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzynie, Ratownictwu medycznemu Armed, firmie Magop, za okazaną pomoc i wsparcie działań na rzecz sprawnego przebiegu rajdu.
 
Przede wszystkim dziękujemy UCZESTNIKOM za tak liczne przybycie. 
 
Rajd rowerowy był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia-Polska 2014-2020, funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa „Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony” „Barrieren reduziren-gemeinsame Stärken nutzen”.
Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z rajdu.
 
                

 


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017