DNI GMINY - FESTIWAL MUZYKI FOLK 2021 JUŻ ZA NAMI!

07-09-2021

DNI GMINY - FESTIWAL MUZYKI FOLK 2021 JUŻ ZA NAMI!
Tłumy i wyśmienita zabawa na Dniach Gminy
Atrakcji było mnóstwo, jedzenie świetne, muzyczna zabawa – wyborna. Dni Gminy Zwierzyn  – Festiwal Muzyki Folk 2021zgromadził tłumy.
W sobotę, 28 sierpnia GOK w Zwierzynie zorganizował Dni Gminy 2021 – Festiwal Muzyki Folk. W oficjalnym rozpoczęciu imprezy udział wzięli wójt gminy Zwierzyn Karol Neumann, wicewójt Marek Halasz, Marek Popis, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Jutrzenka” w Zwierzynie oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionej gminy Rehfelde. Goście wymienili się nie tylko gorącym powitaniem, ale także prezentami w postaci produktów regionalnych.
Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie zaprezentowały się Wiktoria Szczepaniak, Natalia Rzepecka i Ewa Romanowska. Wokalistki z sekcji GOK zaśpiewały piosenki, które opracowywały wcześniej podczas zajęć -  także te, które były w ciągu roku nagradzane na przeglądach i festiwalach.
Widowiskowy okazał się pierwszy w historii Turniej Sołectw. Trzeba było się w nim wykazać zwinnością, tężyzną i sprytem. Wśród konkurencji były wyścigi na dmuchanych koniach, jazda na byku, rzut podkową czy rzut kaloszem. Wystartowało sześć drużyn, w tym pięć sołeckich: Brzezinka, Przysieka-Górczyna, Zwierzyn I-Sierosławice i Zwierzyn II. W jednej z drużyn siły połączyli przedstawiciele aż trzech sołectw – Zwierzyn II, Górki Noteckie i Sarbiewo. W niektórych konkurencjach startował sam wójt Karol Neumann. Wygrała jednak szósta drużyna - zgłoszona w ostatniej chwili ekipa strażaków z OSP Zwierzyn. Emocje były do samego końca – o drugim miejscu na podium rozstrzygnęła dodatkowa konkurencja „zwijanie ogona bobra”. „Srebrny medal” zdobyło ostatecznie sołectwo Przysieka-Górczyna, a „brązowy” - Zwierzyn I-Sierosławice. Nagrodami w Turnieju Sołectw były – ufundowane przez wójta - bony podarunkowe o wartości 500 zł, 300 zł i 200 zł do wykorzystania w jednej z sieci sklepów AGD.
Po turnieju wystąpił zespół Wędrowne Gitary, który zagrał utwory legendarnej grupy Czerwone Gitary. Prawdziwe tłumy przyciągnęła jednak gwiazda wieczoru, czyli zespół Long&Junior, znany z przebojów z pogranicza disco polo i dance. Imprezę zakończyło Letnie Disco Pod Gwiazdami, które muzycznie tworzył DJ Junior z Drezdenka.
Podczas Dni Gminy goście mogli skorzystać ze stoisk z zabawkami, gastronomią i dmuchańców.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie znajduje się obszerna fotorelacja z wydarzenia.
 

Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa, „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony; „Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen”. 


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Październik
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017