TARGI. SMAKI REGIONU

24-09-2020

18.09.2020 w Sarbiewie zorganizowano Targi. Smaki Regionu na których wystawiono 13 stoisk z kulinariami z produktów regionalnych (stoiska z : gołąbki, kaszanka, żeberka, gulaszowa, ryb, napoje ciepłe i zimne, kopytka, bigos, szaszłyki, placki ziemniaczane, golonka, ciasta, ciasteczka, grill (kiełbaski, udka z kurczaka), swojskie wyroby wędliniarskie. Podczas targów przeprowadzono dwa konkursy: na najlepszą potrawę tradycyjną i najlepsze stoisko promocyjne. Na konkurs na najlepszą potrawę przygotowano 10 potraw: gołąbki mięsne, placki ziemniaczane z gulaszem, zupę gulaszową, kaszankę pieczoną, bigos tradycyjny, kopytka z okrasą, żeberka, golonkę, szaszłyki, rybę. W konkursie najlepsze stoisko promocyjne zaprezentowano potrawy z produktów regionalnych miedzy innymi: placki ziemniaczane z gzikiem, gołąbki z kaszą gryczana, gołąbki z mięsem, bigos, kopytka z okrasą, żeberka w sosie kaszą bulgur, golona w piwie, galareta, zupa gulaszowa, ryba po japońsku, tort bezowy, szaszłyki, kaszanka prosto z grilla.
Organizacja „Targów: Smaki Regionu” przyczyniła się do integracji mieszkańców regionu oraz wzrostu poczucia lokalnej tożsamości i odpowiedzialności za podległy obszar, a tym samym do poprawy jakości ich życia. Targi poszerzyły wiedzę mieszkańców wsi z zakresu produktów regionalnych i tradycyjnych. Uświadomiły także, dlaczego warto, i w jaki sposób można wykorzystywać produkty lokalne w kuchni oraz jak ważni są lokalni producenci. Wydarzenie podniosło poziom wiedzy dotyczącej realizacji przedsięwzięć na obszarach wiejskich.

   
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017