Aktualności Samorząd Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Zwierzynie USŁUGI TRANSPORTOWE Z PROJEKTU DOOR-TO-DOOR Zadania realizowane z budżetu państwa Organizacje pozarządowe Parafie na terenie gminy Galerie POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

RELACJA Z RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO

03-09-2020

Rajd Rowerowy 2020
Setka uczestników, dobrze zaplanowana trasa, świetne humory i znakomita pogoda do jazdy na dwóch kółkach. Tak było w sobotę, 29 sierpnia, na Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Urząd Gminy Zwierzyn. 
Miłośnicy rowerów zebrali się w sobotę o godz. 11 w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym PZW nad jeziorem Glinianka w Sarbiewie. Byli wśród nich mieszkańcy gminy Zwierzyn, partnerskiej gminy Rehfelde, kolarze Stowarzyszenia FSD Sport ze Strzelec Krajeńskich, Strzeleckiego Klubu Rowerowego „Strzelec” i JM Projekt Sport.
 Początkowo niepewna pogoda poprawiła się jeszcze przed południem. Okazała się idealna na rowerową wycieczkę. Po krótkim powitaniu przez wójta Karola Neumanna, ubraniu żółtych kamizelek odblaskowych i wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa przez policjantów KPP w Strzelcach Krajeńskich, kawalkada ruszyła w drogę. Nieco ponad 30-kilometrowa trasa prowadziła najpierw przez ul. Wojska Polskiego i Podgórną w Zwierzynie, a potem przez Gardzko i mało uczęszczaną leśną drogą nad jezioro Lipie w Długiem.
Po drodze było kilka krótkich regeneracyjnych postojów – m.in. nad stawem w Gardzku oraz na leśnym przystanku „Zegar ptasiego śpiewu”, gdzie można było przeczytać o jakiej porze dnia odzywają się w lesie rzadkie gatunki ptaków. Nad jeziorem uczestnicy raczyli się kawą, herbatą, napojami i pyszną szarlotką.
 Po przerwie rowerzyści stanęli do wspólnego zdjęcia i ruszyli w drogę powrotną, nieco inną trasą, wiodącą przez las. Na mecie rajdu w Sarbiewie czekała na nich kiełbasa z grilla oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Podziękowania należą się obstawie rajdu ze Stowarzyszenia FSD Sport Strzelce Krajeńskie, Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich i strażakom z OSP Zwierzyn, a także Gminnemu Ośrodkowi Kultury „Jutrzenka” za wsparcie nagłośnieniowe i Janowi Dreczkowskiemu za piękne ujęcia filmowe i fotograficzne z wykorzystaniem drona.

 

Rajd rowerowy można było zrealizować dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020, Funduszowi Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz projektowi z budżetu państwa, „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony/Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen”.
 
https://zwierzyn.pl/galerie/687

Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017