Aktualności Samorząd Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Zwierzynie USŁUGI TRANSPORTOWE Z PROJEKTU DOOR-TO-DOOR Zadania realizowane z budżetu państwa Organizacje pozarządowe Parafie na terenie gminy Galerie POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

Z WIELKIM SMUTKIEM PRZYJĘLIŚMY ...

04-03-2020

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Doroty Kruszyny, której Gmina Zwierzyn i jej mieszkańcy zawdzięczają bardzo wiele.
Pani Dorota Kruszyna była kobietą wielu pasji z artystyczną duszą i szlachetnym sercem, pełną dobrej energii, poświęcająca swoje życia na rzecz pracy dla dobra innych. Aktywnie działała na rzecz swojej wsi i jej mieszkańców,
a zwłaszcza kobiet, gdzie była Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, a przez 8 lat była sołtysem.
Czynnie współpracowała ze środowiskiem rolniczym, za co w 2015 roku uhonorowana została Brązowa Odznaką Zasłużona dla Rolniczego Samorządu, a w 2017 roku otrzymała od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Honorową Odznakę Zasłużony dla Rolnictwa. Ponadto razem z mężem zostali uhonorowani statuetką Lubuski Złoty Kłos. Brała udział w licznych spotkaniach o tematyce rolniczej, szkoleniach, projektach edukacyjnych jak też w forach kobiet. Podczas tych spotkań dążyła do zmiany poglądu i spojrzenia ludzi z miasta na polską wieś, a zwłaszcza kobiety wiejskie. Aktywizowała kobiety z obszarów wiejskich poprzez organizację i prowadzenie warsztatów dla kobiet, organizowała wyjazdy, udziały w konkursach kulinarnych oraz targach i wystawach rolniczych. Współpracowała z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
W sierpniu 2019 roku reprezentowała Województwo Lubuskie w Kołobrzegu na Festiwalu Smaków razem z KOWR.
Była członkinią Dyskusyjnego Klubu Książki, uczestniczką Akademii Kobiet Aktywnych, przedstawicielką Województwa Lubuskiego w Radzie ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych.
Żona i mama trzech synów. W 2017 roku otrzymała tytuł Liderki Lubuskiego Samorządu przyznany przez Marszałek Województwa Lubuskiego.
Była pomysłodawcą i współorganizatorką Gminnego Konkursu „Nasze kulinarne korzenie” oraz Gminnego Forum Kobiet Aktywnych. Aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym naszego regionu, ściśle współpracując z Gminną Biblioteką Publiczną w Zwierzynie, Gminnym Ośrodkiem Kultury „Jutrzenka” oraz Strzeleckim Domem Kultury.
Była członkinią Środowiskowego Chóru „Cantus Decus’ w Strzelcach Krajeńskich.
Śp. Dorota Kruszyna pełniła szereg funkcji społecznych: Wiceprzewodniczącej oraz Przewodniczącej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej w Strzelcach Krajeńskich,
członkini Wojewódzkiej Rady Kobiet,
członkini Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych od 2011,
Radna Gminy Zwierzyn kadencji 2014-2018,
Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich,
Sołtys Górecka w latach 1998-2006,
Wolontariuszka Szlachetnej Paczki.
Msza pogrzebowa w intencji zmarłej odbędzie się w sobotę 7 marca o godz. 13:00 w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa w Górecku, po czym kondukt żałobny uda się na miejscowy cmentarz.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI! 


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017