Aktualności Samorząd Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Zwierzynie USŁUGI TRANSPORTOWE Z PROJEKTU DOOR-TO-DOOR Zadania realizowane z budżetu państwa Organizacje pozarządowe Parafie na terenie gminy Galerie POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

JUBILEUSZE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

13-12-2019

 W sobotę 7 grudnia 2019 rok w Gminnym Ośrodku Kultury Jutrzenka w Zwierzynie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego który świętowały pary z Gminy Zwierzyn.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem grudniowego spotkania, podczas którego wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP mieszkańcom gminy Zwierzyn. Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i troski, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, szacunek oraz przyjaźń. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Jaroszek. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zwierzyn Karol Neumann. Pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Za cenną naukę i przykładne życie małżeńskie Jubilatom podziękował również i złożył życzenia w imieniu dyrektora przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Zwierzynie.

Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz okolicznościowe upominki- koce, które są tradycją od 11 lat. Zanim pojawił się tort i szampan w kieliszkach uczestnicy usłyszeli kilka piosenek wykonanych przez solistów z sekcji muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Zwierzynie. Na koniec uroczystości wybrzmiało gromkie „STO LAT”.

W tym roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Marianna i Henryk Lubik, Czesława i Władysław Popielarscy, Stefania i Stanisław Włodarczyk, Anna i Stanisław Boroń, Otylia i Bronisław Trela, Janina i Krzysztof Przywara.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzenia długich lat życia oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017