Aktualności Samorząd Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Zwierzynie USŁUGI TRANSPORTOWE Z PROJEKTU DOOR-TO-DOOR Zadania realizowane z budżetu państwa Organizacje pozarządowe Parafie na terenie gminy Galerie POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

RELACJA ZE ŚWIĘTA PRZYJAŹNI - DNI GMINY ZWIERZYN 2019

28-06-2019

 „Święto Przyjaźni 2019 – Dni Gminy Zwierzyn”

 

To było prawdziwe transgraniczne Święto Przyjaźni. W sobotę 15 czerwca 2019r. zabawa na Święcie Przyjaźni 2019 - Dniach Gminy Zwierzyn trwała do późnej nocy. Wydarzenie było współfinansowane z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Impreza rozpoczęła się serdecznym powitaniem gości, także tych z Niemiec, z zaprzyjaźnionej z gminą Zwierzyn gminy Rehfelde. Powitanie było szczególne, gdyż tego dnia świętowaliśmy 15. rocznicę współpracy obu gmin. Wójt gminy Zwierzyn Karol Neumann obdarował niemieckich przyjaciół kwiatami i koszem słodkości. Z kolei burmistrz Rehfelde Reiner Donath wręczył władzom Zwierzyna sprzęt sportowy i pamiątkową antyramę z fotografiami dokumentującymi 15 lat transgranicznej współpracy. Reiner Donath z łezką w oku wspominał kilkadziesiąt imprez i wydarzeń, na których wspólnie bawili się mieszkańcy Zwierzyna i Rehfelde. Powodem wzruszenia wieloletniego burmistrza Rehfelde było ogłoszenie przez niego, że właśnie kończy ostatnią swoją kadencję we władzach tej niemieckiej gminy.

Potem zaczęła się zabawa. Najpierw zagrała orkiestra Musikferein Müllrose, z położonego ok. 30 km od Rehfelde miasteczka Müllrose, która zagrała skoczne standardy muzyki popularnej. Po nich zaprezentowali się tancerki i tancerze z powstałych w marcu przy zwierzyneckim GOK-u grup Swish, Swish Mini i Swish Max pod kierunkiem Dominiki Demskiej. Oprócz nich zobaczyliśmy także gościnne występy grup tanecznych ze Starego Kurowa („Luzary”, „Krejzole” i „Endorfina”) oraz z Trzebicza („Maczki”).

Pełno było muzyki tego wieczora. Na scenie zaprezentowali się wokaliści ze studia wokalnego przy GOK „Jutrzenka” pod kierunkiem Agnieszki Chaberko i Tomasza Chodóra, wśród nich także tacy, który z zdobywali wyróżnienia na powiatowych przeglądach piosenki. Burzę braw zebrały również zespoły śpiewacze, bo na Dniach Gminy nie mogło zabraknąć lokalnych chórów. Zaśpiewały „Górkowianki” z Górek Noteckich, „Gościmczanki” z Gościmca oraz bardzo lubiane w Zwierzynie zespoły „Macierzanka” z Gościmia i „Stokrotki” z Trzebicza. Przez ten cały czas muzykom towarzyszyła wystawa prac dzieci z sekcji plastycznej GOK, prowadzonej przez Mariannę Frontczak. Wokół sceny działo się też o wiele więcej, były zamki dmuchane, trampoliny, gry, zabawy, wiele stoisk i straganów, a loterię fantową przygotowali seniorzy  z klubu „Metamorfoza”.

Wydawało się, że zabawę przerwie zapowiadana burza, ale – jak się okazało – chmury przegoniła Strzelecka Orkiestra Dęta im. Jerzego Bywalca. Czym potwierdziła skuteczność słów popularnej piosenki, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”...

Entuzjastycznie przyjęte zostało także Trio Kostas oraz gwiazda wieczoru – zespół Big Sexy, wschodząca gwiazda muzyki disco dance. Do późnej nocy mieszkańcy gminy Zwierzyn bawili się przy tanecznej muzyce „Letniego disco pod gwiazdami”.

Transgraniczne Święto Przyjaźni – Dni Gminy Zwierzyn zorganizował Gminny Ośrodek Kultury „Jutrzenka” w Zwierzynie. Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na profilu Facebook  Gminnego Ośrodka Kultury Jutrzenka w Zwierzynie.

 

 

 
   

Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Brak nadchodzących wydarzeń

Lubuskie.pl - Portal Województwa lubuskiego
Rybacka Lokalna Grupa Działania - Pojezierze Dobiegniewskie
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
Związek Miast i Gmin Nadnoteckich - Rzeka Noteć
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina
Gemeinde Rehfelde
Rehfelde Scheinwerfer
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017