AKTUALNOŚCI Z URZĘDU

20-02-2018

 Po rozmowach Wójta z Eurovią powrócił temat rampy rozładowczej przy Wytwórni Mas Bitumicznych Eurovii w Owczarkach. Komplet dokumentów dotyczących naprawy torowiska i budowy rampy został złożony przez Eurovię w Dyrekcji Generalnej PKP w Warszawie. Jeżeli będzie zgoda PKP będzie  to z korzyścią dla mieszkańców Górek Noteckich i wszystkich mieszkańców, których posesję graniczą z drogą powiatową Górki Noteckie -Zwierzyn.

Wójt Gminy prowadzi również rozmowy z Dyrekcją Regionalną PKP o przekazaniu działek kolejowych w Sierosławicach pod kątem utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla aut osobowych i ciężarowych oraz targowiska gminnego.
Urząd przygotował przetarg na bieżące remonty i utrzymanie dróg gminnych.
Gospodarka śmieciowa – został rozstrzygnięty pierwszy etap przetargu  na wywóz śmieci, spośród pięciu firm, które złożyły ofertę Zarząd SGO5 wybrał tą, która była najbardziej korzystna pod względem finansowym. W drugim etapie będą załatwiane wszystkie procedury umożliwiające podpisanie umowy końcowej i rozpoczęcie usług z dniem 01.04.2018.
Związek SGO5 będzie zmuszony urealnić stawki dla mieszkańców i firm na wywóz śmieci. Stawki wzrosną ponieważ Związek nie może się zadłużać i dodatkowo obciążać budżety samorządów, jak również związek musi spłacić zaciągnięty kredyt na spłatę zobowiązań wobec firmy Tönsmeier.
 
Wójt Gminy Zwierzyn prowadzi rozmowy z Dyrekcją Wód Polskich w Bydgoszczy o przekazaniu na rzecz gminy  pieniędzy na utrzymanie i łatanie  grobli  na rzece Noteć. Przy niespotykanie wysokich stanach wód w Noteci powstało ponad 50 dziur bobrowych  na odcinku Błotno – Płomykowo. Tylko dzięki czujności mieszkańców, urzędników i firmy melioracyjnej nie doszło do przerwania wału. Gdyby do tego doszło skutki byłyby katastrofalne, ponieważ woda mogłaby dojść do torów w Zwierzynie a miejscami słup wody mógłby sięgać 2m. Dyrekcją Wód Polskich obiecała przekazanie stosownych środków.
 
 
 

Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Maj
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Sobota (25 Maj 2019)
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017