PROBLEM Z OŚWIETLENIEM

01-02-2018

PROBLEM OŚWIETLENIA DRÓG W GMINIE ZWIERZYN
 
W dalszym ciągu nie układa się współpraca z firmą ENEOS. Mimo podpisania umowy i uzgodnień z nią związanych firma ENEOS nie wywiązuje się z porozumienia utrzymania stanu technicznego oświetlenie drogowego w Gminie Zwierzyn. Zgodnie z porozumieniem do końca grudnia 2017 miały być zamontowane czujniki zmierzchowe, jednak do chwili obecnej owych czujników nie ma.
 
W obwodach na terenie sołectwa Górki Noteckie i Błotno światła świecą 24h na dobę, bądź świecą w godzinach, w których świecić nie powinny. 
 
Czas bieżących, zgłaszanych napraw przekracza umowne 7 dni od momentu zgłoszenia, co więcej przekracza ponad miesiąc. Dodatkowo nie jest przestrzegana kolejność napraw zgodnie ze zgłoszeniami.
 
Firma ENEOS samodzielnie (bez zgłoszenia) naprawia punkty świetlne, które nie powinny być naprawiane – zbyt duża liczba punktów w jednym miejscu. Ponadto naprawia punkty świetlne w Górecku – w którym mamy zamontowane własne oświetlenie drogowe – zamiast zająć się punktami w Sołectwie Górki Noteckie i Przysieka, które były zgłoszone ponad miesiąc temu!
 
Co gorsza, firma przysyła wyimaginowane koszty przeglądów, bądź napraw, na które nie otrzymała formalnego zlecenia. Z naszego punktu widzenia wygląda to tak, jakby firma na siłę chciała odrobić straty za brak umowy na utrzymanie oświetlenia w roku 2017.
 
W tym stanie rzeczy spotkanie w celu wyeliminowania stosowanych monopolistycznych praktyk jest konieczne.
 
                                                                                                         Z poważaniem
                                                                                                         Tomasz Marć
                                                                                                         Wójt Gminy Zwierzyn

Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Maj
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Sobota (25 Maj 2019)
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017