"ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZWIERZYN" 2018

12-07-2018

 W ostatnią sobotę czerwca tj. 30.06.2018 r. na Jeziorze Żwirka w Przysiece po raz piętnasty  odbyły się otwarte polsko-niemieckie spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zwierzyn. Zawody od wielu lat cieszą się sporą popularnością i mają już swoich wiernych fanów, dlatego też odwiedził nas zastępca redaktora naczelnego Wiadomości Wędkarskich Pan Marek Kluczek. Każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach: kadet, junior, senior, kobieta i największa złowiona ryba. Najlepszym zawodnikom Przewodniczący Rady Gminy – Mirosław Gniewczyński oraz Prezes Gminnego Koła PZW - Kazimierz Szmid wręczyli dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Największą złowioną rybą był lin o wadze 1.91 kg, którego wyłowiła Pani Alina Pokora. Po zaciętej rywalizacji przebiegającej w słonecznej, ale wietrznej aurze zwycięzcami zostali:

 
w kategorii Kadet:
1 miejsce – Maja Klimczak,
2 miejsce – Mateusz Onichimowicz
3 miejsce – Oliwer Kurzajewski
 
w kategorii Junior:
1 miejsce – Monika Barłoga
2 miejsce Kacper Jurek
3 miejsce – Bartosz Podsiadło
 
w kategorii Kobieta:
1 miejsce – Alina Pokora
2 miejsce – Halina Małecka
3 miejsce – Małgorzata Kaczanowska
 
w kategorii Senior:
1 miejsce – Henryk Łohunko
2 miejsce – Jerzy Pilarski
3 miejsce – Jan Szymański
4 miejsce – Wojciech Tanajewski
5 miejsce – Stanisław Wala
6 miejsce – Rafał Sobiś
 
Kolejnym etapem w ramach projektu był konkurs kulinarny pt. „Ryba w roli głównej”, który został przeprowadzony 7 lipca 2018 roku w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Sarbiewie. Do konkursu zgłoszono 3 potrawy. Wójt gminy dokonał otwarcia wydarzenia i powołał komisję konkursową, która na podstawie regulaminu wyłoniła zwycięskie potrawy: 1 miejsce - pierożki z łososiem polane bazyliowym masełkiem sporządzone przez Panią Agnieszkę Hoffmann, 2 miejsce - zupa rybna z warzywami przyrządzona przez Panią Ligię Kowalczyk-Piątek, 3 miejsce - sandacz faszerowany pieczony w piekarniku zalany glazurą przygotowany przez Panią Renatę Marcińczak. Najbardziej oczekiwanym punktem spotkania była degustacja przygotowanych potraw, a było ich sześć. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które mogły powędkować w rozłożonych basenach oraz korzystać z infrastruktury, która znajduję się na terenie Ośrodka. Miłym akcentem było wręczeniu upominków dla najmłodszych uczestników ufundowanych przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”.
 
 
 
 
 
 
 
„Projekt współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia- Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa“, „Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony”

Pliki do pobrania:


Powrót do aktualności

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak nadchodzących wydarzeń
Copyrights by Gmina Zwierzyn 2017